Õppeekskursioon toimus 22. novembril Tallinnasse. Külastasime IT- arenduskeskust Twilio Eesti, mis on USA taustaga rahvusvaheline firma ja tegeleb tarkvara arendusega. Olime minnes väga elevil… Meid võõrustas PG vilistlane Ann Kõljalg (neiupõlvenimega Müür) abikaasa Joosepiga, kes on samuti Paidest pärit. Alustuseks tuli meil kõigil oma nimesilt rinda kleepida, see oli turvanõue. Seejärel paluti meid võtta istet suures ruumis 8. korrusel, kus olid seintel suured ekraanid. Sealt peetakse konverentsikõnesid üle kogu maailma. Mahla ja snäkilaua taga loodi mõnus õhkkond vestluseks, kus Ann ja Joosep vastasid meelsasti ka meie küsimustele. Saime teada selle firma tööst, kuidas ise firmat üles ehitada siin Eestis, kui palju on tulnud oma aega ja oskusi sellesse panustada. Ann rääkis tööst nii suure entusiasmiga ja tekitas paljudes lastes soovi just sellesse firmasse tööle tulla. Või vähemalt praktikale. Seejärel saime näha ka nö “itimehi” oma tööd tegemas. Minekusaginas tekkis meil Anniga mõttevahetus PHPKst kui ettevõtlikust koolist ja meie külaskäigu rakendamisest…Proovime, mõtleme… Aitäh Reelika Lepikule Järvamaa Arenduskeskusest, kes mulle mõtte selle firma külasusest andis ja Ann ning Joosep Kõljalale, kes meile toreda hommikupooliku korraldasid.

Ega meie õppeesmärke täitev päev veel sellega ei lõppenud… Buss võttis suuna Energiaavastuskeskusesse, kus ootas meid Päikesüsteemi programm. Meie suureks üllatuseks teatas giid, et me oleme kõige esimene grupp, kes seda vastvalminud uute IT lahendustega õppeprogrammi näeb. See oli just hommikul valminud…Ruum lasti pimedaks ja rännak võis alata! Saime kinnitust just läbitud teemadele ja ka palju uusi teadmisi.

Päeva lõpetasime Super Skypargis. Kui käepaelad pandud said, andsin viimased juhtnöörid (oh, kuidas silmad reetsid- ihati juba tormata ÄRA hüppama, sõitma, möllama…) ja pähe pidi jääma lahkumise kellaaeg. Ja oh imet, mitte keegi ei unustanud end kuhugile!

Kui buss suuna Paidesse võttis oli väljas pilkane pimedus ja vaikus… Kes tukkus, kes mõtiskles vaikides päeva üle. Üks väga äge päev oli õhtusse saanud…

Anneli Ninep

4.a klassi klassijuhataja