Projekti raames käisid III kooliastme õpilased õppekäikudel Äntu järvede juurde. Meile tutvustati kobraste elukombeid ja saime oma käega katsuda kopra nahka ning näha kopra lõualuud koos sealt välja kasvavate kihvadega.

Meie käisime Sinijärve ja Valgejärve kallastel. Tänu puhtale loodusele on järve vesi tõesti läbipaistev ja kaunilt sillerdav. Kuna järved asuvad Äntu maastikukaitsealal, on seal ranged reeglid väetiste kasutamisele põllumajanduses, ja just tänu sellele on suudetud hoida ja kaitsta järvede elu ja ilu. Saime teada, et kui mikroplastik, millest viimasel ajal on palju juttu olnud, jõuab põhjavette, kulub 1600 aastat, et põhjavesi jälle puhas oleks.

Tänu õppepäevale oskame veel rohkem hinnata Eestimaa puhast loodust ja vett ning proovime vähendada oma ökoloogilist jalajälge Maal.

Ulvi Vaher
õpetaja