“Üks tore päev Helsingis”- täpselt sellist nimetust kandis selle aasta kevadine lõpureis meie kooli 8. a ja 9. a klassi noortele.

Päevaks 22. mai ja stardiajaks 5.15 hommikul bussiga sadama suunas, kus ootas meid 7.30 väljuv laev.

Päeva esimese poole olime planeerinud veeta Heureka teaduskeskuses, mis sarnaneb meie AHHAA teaduskeskusega, kus sai avastada, proovida, katsuda mitme teema ja valdkonnaga seotut. Ühiselt külastasime Planetaariumi ning lisaks oli igaühel võimalik uurida ning tutvuda teemade ja asjadega, mis just teda kõige enam kõnetasid.

Pärastlõuna oli Linnanmäe lõbustuspargi päralt ja suur tänu õpetajatele, kes olid selleks lõbuks ja rõõmuks meile tervelt 6 tundi planeerinud. Kuna tegemist on enamjaolt väliatraktsioonidega, siis tänu tundisme ka väga ilusa ja sooja ilma eest.

Ühesõnaga alates kella kahest päeval läks lahti ohjeldamatu lõbu koos klassi- ja koolikaaslastega.

Linnanmäe lõbustuspark on rajatud aastal 1950 ja hetkel on pargis 44 erinevat atraktsiooni ning lisaks erinevad õnnemängud, maiuste ja suveniiride poed, toidukohad jms. Saab nautida kiirust, kõrgust, vett, peadpööritavaid karuselle jne. Ka õpetajad tuletasid lapsepõlverõõme meelde.

Ilmselt nii mõnigi meist tegi sel päeval mitmeid eneseületusi peadpööritavate karusellitiirudega.

Sten- Erik Tamme
8.a klassist