Meie kool on liitunud programmiga „Ettevõtlik kool“, mille kaudu soovime õpilastele pakkuda põnevaid õppimismeetodeid ja suurendada nendes ettevõtlikku hoiakut.

Üheks selliseks võimaluseks on ettevõtlusmängud, mille kaudu saavad lapsed teadmisi rahast, kuidas toimib majandus, mis see üldse ja miks raha peab ringlema.

5. klassid tegid läbi mängu „Minu raha“, kus õpilased olid jagatud ostjateks ja müüjateks. Igal ostjal oli kindel ülesanne, mille lahendamiseks pidi kõigepealt koostama ostunimekirja (10 toodet). Seejärel tuli leida soovitud kauba pakkuja. Raha polnud piiramatult, seega tuli antud summa piires mõistlikult toimetada (isegi kaubelda). Müüjad olid väga huvitatud oma teenuse/toote pakkumisest. Tehti reklaami, eripakkumisi – mida iganes, et kliendi tähelepanu köita. Klassiruum oli täidetud mõnusa meluga aga samas võeti asja tõsiselt, et saavutada seatud eesmärk.

6.a klass sai eelnevalt ülevaate raha tekkest, raharinglusest ja maksudest, et võta ette mäng „Ettevõtlik kodanik“. Siin tuli lisaks teenuste ostmisele maksta makse ja tasuda püsikulusid. Tehti ohtralt tehinguid ja pangaülekandeid. Ega see firma üleval pidamine nii lihtne polegi. Sel korral jäid kõik ettevõtted kahjumisse aga see ongi õppimise koht. Järgmisel korral on juba teadmisi rohkem.

Mänge viisid läbi õpetajad Kristi Pärt ja Merit Puna