14. mail Keilas toimunud VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil osales 10 koori Keilast, Kuusalust, Narvast, Paidest, Tallinnast, Tartust ja Türilt. Konkurss-festivali kunstiline juht Elo Üleoja märkis: „Kõik koorid, kes sel keerulisel ajal on leidnud endas jõudu valmistada ette nõudlik konkursikava ja see oma võimete piiril ette kanda, on võitnud. Meil kõigil on erinev pagas, erinev ettevalmistus ja erinev tulevikuvisioon, kuid tänasel konkursil me hingame muusikas kui üks organism”.

Lastekoorid võistlesid kahes kategoorias, konkursi kohustuslikud laulud olid pärit Veljo Tormise lastekooritsüklist „Vanavanemate viisivakk”. Žüriisse kuulusid tunnustatud kooridirigendid ja muusikategelased Triin Ella, Aarne Saluveer, Maarja Soone, Merike Toro ja Pärt Uusberg.

15. mail tutvusid koorid Laulasmaal Arvo Pärdi keskusega ning andsid seal väikese kontserdi.

Konkurss-festivali korraldas Eesti Kooriühing koostöös Keila Kooliga.

Paide Hammerbecki Põhikooli projektikoor saavutas konkursil kolmanda preemia.

Õnnitleme lauljaid!

Malle Nööp