Mõnda aega tagasi kingiti meie koolile kangasteljed. Aitäh armas kinkija Allar Reivik!
Tegemist on liht- ehk maatelgedega, mis on meisterdatud W. Jürjensi poolt aastal 1928.
Esimesed kudujad olid neljandate klasside tüdrukud. Õpetaja Pirjo leidis oma kapist kudujatele materjale ja koos alustati sinivalgetriibulise kaltsuvaiba kudumist. Tüdrukud ütlesid, et kudumine on väga äge. Ka mõned kuuenda klassi poisid said kudumist proovida. Ka vanadel aegadel kudusid kodus vajalikku kangast nii mehed, kui ka naised. Teise klassi tüdrukud Laura ja Mia-Marii jäid hätta, sest telgede tallalauad olid liiga lühikesed, jalad ei ulatunud tallama! Õnneks on meie koolis vahvad 8b klassi poisid Remo-Rico ja Rait, kes meile appi tulid. Remo-Rico tegi õpetaja Andrese juhendamisel uued ja pikemad tallalauad ning Rait uue süstiku. Aitäh teile!

31.jaanuaril saime esimese vaiba valmis. Ilus sinivalgetriibuline 1 meetri pikkune ja 80 cm laiune kunstiteos on kõigile imetleda administraatori vastas oleval stendil. Õige pea hakkame kuduma uut vaipa.

Meie tegemistega saate olla kursis blogi kaudu: https://loovusring.art.blog/

Eva Orlova-Palusalu
Ringi juhendaja