Märtsi lõpus pani üle 3000 õpilase proovile oma teadmised Keskkonnaameti korraldatud veebiviktoriinis “Vesi ja kliimamuutused”. Kliimamuutuste pidurdamisele saab kaasa aidata igaüks, kas näidates head eeskuju oma tarbimisharjumustes, eelistades madalama süsiniku ja vee jalajäljega tooteid. Näiteks eelistada kohalikku toitu, süüa vähem liha ja vältida toidu raiskamist, muuta majapidamine säästlikuks ja kasutada kliimasõbralikku transporti.

Kõik küsimused olid valikvastustega ja valikus võis olla mitu õiget vastust. Seega tuli küsimustele vastamisel olla väga tähelepanelik. Kokku oli võimalik saada 72 punkti.
Nädala jooksul vastati viktoriiniküsimustele 3553 korral. Osales 156 kooli.

Paide Hammerbecki Põhikoolist osalesid:

4.a – osalejaid 24, parim tulemus Ann Marii Saar 72/72

8.A –  osalejaid 14,parim tulemus Aleksei Aleinikov 68/72

8.B – osalejaid 11, parim tulemus Laura Pilv 72/72

8.C – osalejaid  7, parim tulemus Aleks Lember 60/72

9.A – osalejaid 16, parim tulemus Rainer Ainomäe, Maivo Sirelbu 72/72

9.B – osalejaid 16, parim tulemus Kimmo Jürjens 70/72

Kõigile osalejatele suur tänu ja mälestuseks diplom!

Kõigi viktoriinis osalejate vahel loositi välja 10 termotopsi, 20 torusalli ja 5 pilliroost joogikõrte komplekti. Auhinnad toimetatakse saajateni esimesel võimalusel, sõltuvalt eriolukorra lahenemisest.

Loosi tahtel saab termotopsi  Leene Martoja,  4.a

Õpilasi suunasid viktoriinile õp. Anneli Ninep (4.a) ja Lorina Kukk (III kooliaste)