Linnusõbrade loovuskonkursi eesmärk on läbi erinevate praktiliste ülesannete ühendada Eestimaa suurimad linnusõbrad ning seeläbi juhtida tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ja lindude eest hoolitsemisele. Konkursi korraldab Balsnacki tehase pere, kes ka ise toodab lindude talviseks toitmiseks mõeldud tooteid.

Konkursist saavad osa võtta kõik huvilised individuaalselt või gruppidena. Loovkonkurss on suunatud lastele, noortele ja vanadele, keda huvitab loodus, selle mitmekesisus, looduse hoidmine ja selle ilu.

2019/2020 aastal oli konkursil osalejaid üle 140. Erinevas vanuses gruppe oli nii lasteaedadest, koolidest, huviringidest ja mujaltki. Igal konkursil osaleval rühmal tuli läbida 3 vooru, kus täita tuli erinevaid lindude ja nende toitmisega seonduvaid  ülesandeid. Igast voorust sai edasi otse finaali 4 gruppi: kaks Facebooki hääletustulemustega ja kaks žürii valikul.

Meie koolist osales konkursil praegune 3b klass. Nemad kindlustasid  endale finaalikoha teises voorus plakatiga lindudest. Kolmas voor jäi aga kevadel tänu eriolukorrale pooleli ning viidi läbi tänavu septembris.

Finaalis jäi võitja otsustamine puhtalt linnukeste otsustada. Üles riputati 12 kotikest finalistide nimedega, järjekord saadi loosi teel. Seejärel jäi piilukaamera ootama, kelle kotikesele maandub linnuke esimesena toitu maitsma. Üks vahva rasvatihane otsustaski valida võitjaks just meie kooli 3B klassi.

Vaata põnevat finaali siit: https://www.facebook.com/linnusobrad/videos/1199593377083602

28. oktoobril tuli Balsnacki meeskond Paidesse võitjale auhinda üle andmas. Sellist tohutut krõpsumäge ei osanud lapsed tõesti uneski näha ja vaatepilt võttis kõik pealtnägijad lausa kilkama! Lisaks sai võiduklass veel 1000 eurot, mida plaanitakse hoida seni, kuni klassireisid jälle lubatud on. Üks tore reis võiks kevadel teoks saada. Aga krõpsumäge jagab 3b lahkesti peagi kogu kooliperega, ise nad niipalju lihtsalt süüa ei jaksa!

Aitäh Balsnacki perele konkursi korraldamise eest! PHPK 3b tunneb Eestimaal talvituvaid linde juba väga hästi ja toidab linde kindlasti ka sellel talvel. Uue konkursi registreerimine on aga juba avatud, meie soovitame kõigil osa võtta!

3b klassi klassijuhataja Siiri Sitska