Meie kool on Liikuma Kutsuv Kool alles väga lühikest aega: 2020 veebruaris võeti meid võrgustiku liikmeks, kuid distantsõpe sundis Liikuma Kutsuva Kooli meeskonda kiirelt ümber kohanema ja nuputama kuidas suunata ja motiveerida kooli meeskonda rohkem liikuma. Vaatamata ootamatustele tulime olukorrast välja ja me oleme siiralt tänulikud, et meie pingutusi märgati. Nimelt toimub käesoleval aastal esmakordselt Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija konkurss. TÜ Liikumislabor korraldas üleskutse märgata inspireerivaid inimesi ja algatusi ning kandidaate esitati kõikjalt Eestist üle poolesaja. Nende seast valis komisjon välja nominendid kümnes kategoorias. Meie kool on konkursil nominent kahes kategoorias!

Õpetaja Lea Valang on Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija nominent
Kogu kool on nominent Parima Distantsõppega Kohaneja kategoorias
Toome siinkohal välja ka TÜ Liikumislabori põhjenduse:
„Lea Valang on kehalise kasvatuse õpetaja, kes distantsõppe esimesest päevast alates hoolitses lisaks õpilaste liikumisvõimalustele ka oma kolleegide liikumise eest, postitades e-päevikusse soovituslikke võimlemiskavasid. Tema kavasid oodati ja kolleegid tundsid, et peale võimlemist oli jälle kergem anda ise edasi distantsõpet.

Lisaks suutis terve Paide Hammerbecki Põhikool kiiresti reageerida eriolukorraga ja hakkas jagama igapäevaseid mitmekülgseid liikumisülesandeid lastele, mida sai kogu perega teha.”

Aasta Tegija laureaadid kuulutatakse välja 24.septembril toimuval pidulikul tunnustusüritusel.

Aitäh nendele inimestele, kes meid märkasid ja esile tõstsid! Oleme tänulikud ja põnevil!

Barbi Valdmann
Liikuma Kutsuva Kooli koordinaator meie koolis