Meie kooli 1B klass osaleb Balsnacki korraldatud konkursil kooliõpilastele LINNUSÕBRAD 2019.

Konkursi eesmärk on läbi erinevate ülesannete leida Eestimaa suurimad linnusõbrad ja seeläbi juhtida tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ja lindude eest hoolitsemisele.

Konkurss kestab oktoobrist aprillini ja selle aja sees peavad osalejad täitma erinevaid ülesandeid. Esimene ülesanne oli valmistada linnumaja lindude toitmiseks. Appi tulid toredad isad ja valmis koguni 3 linnumaja, millest üks siis ka konkursile saadeti. Linnumaja meeldis paljudele ja oma sõprade abiga võitsime me esimese ülesande ning tasuks pääsesime otse finaali. Peale selle on linnumajad nüüd leidnud koha meie klassi akente taga. Linnukesed, kes seal söömas käivad rõõmustavad meid iga päev. Oleme juba palju targemaks saanud ja oskame päris mitmeid linde ära tunda.

Teine konkursiülesanne nägi ette teha intervjuusid oma sõprade, sugulaste hulgas. Kogu meie klass oli talvisel koolivaheajal agarasti ametis ja kokku viidi läbi 63 intervjuud. Õpetaja abiga tehti nendest kokkuvõte, mida lapsed usinasti kaunistada aitasid. Intervjuude kokkuvõtted on praegu üleval Balsnacki Facebooki lehel ja koguvad seal likesid. Vaata sinagi meie tööd ja kui meeldib, anna oma LIKE. Aitäh!