Meie kooli 2B klass osaleb juba teist aastat järjest Balsnacki firma poolt korraldatud konkursil LINNUSÕBRAD. Konkurss kestab oktoobrist aprillini ja ühendab neid lastegruppe üle Eesti, kes peavad   talvist toitmist ning tahavad seda ka õigesti. Tänavu osaleb konkursil peaaegu 100 lasterühma üle kogu Eestimaa.

Konkursi käigus tuleb täita kolm ülesannet. Igaüks neist sisaldab uurimistööd ning mingisugust käelist tegevust. Esimene ülesanne on traditsiooniliselt linnumaja valmistamine, sest linnukesi tuleb ju toitma hakata.

Teises ülesandes tuli joonistada või pildistada Eestis talvituvaid linde. Neid, kes linnumaja külastavad või ka neid, keda lapsed väga näha tahavad. Firma valib välja võidutöö, mis hakkab nende uut linnutoidu pakendit kaunistama. 2B klassis valis iga laps välja 2-3 lindu, keda tema joonistada tahaks. Siis püüti lindu joonistada valgele paberile võimalikult elutruult. See oli alguses väga raske. Mõni laps proovis väga mitu korda. Aga lõpuks õnnestus sarnasus tabada kõigil.

Õpetaja abiga lõigati kõige vahvamad linnud paberist välja ja kleebiti ühisele plakatile. Igale linnule kirjutati juurde k animi, sest vaatajad peksid ju aru saama, mis linnuga tegu. Nõnda valmiski selline tore linnuplakat, mida võib lausa õppematerjalina kasutada. See saadetigi konkursitööna teele.

Iga konkursiülesande täitmise järel valitakse FB hääletuse tulemusena välja kaks kooli, kes on ülesande võitjad ning pääsevad otse finaali. Neile lisandub veel kaks kooli, kelle valib välja zürii. Seekordse ülesande hääletamine Facebookis oli väga tasavägine ja pingeline. Võitlus oma lemmiku eest käis viimase hääletuspäeva südaööni välja. Tänu oma toredatele toetajatele väljus võitjana sellest hääletusest just meie 2B klass, kogudes lõppseisuna kokku 532 toetushäält. Nüüd on tee aprillis toimuvasse finaali avatud!

SUUR, SUUR AITÄH KÕIGILE KOOLIKAASLASTELE, LAPSEVANEMATELE, ÕPETAJATELE, SUGULASTELE JA SÕPRADELE TOETUSE EEST!