6. märtsil toimus Türi põhikoolis Järvamaa õigekirjakonkurss 2019, osales ligi 70 õpilast 5.-12. klassist. Etteütluse teemaks oli kokku- ja lahkukirjutamine.

Avaldame kiitust meie kooli tublidele keeletundjatele, kes saavutasid tugevas konkurentsis häid kohti: Steven Isak Tambla 5. klass (I koht), Greete-Getriin Osolin 5. klass (II koht), Maarja Liis Rüütel 6. Klass (6. koht), Teele Lotte Trug 6. Klass (7. koht)  Aleks Lember 7. klass (II koht), Anne Maria Vaher 7. klass (4. koht), Maivo Sirelbu 8. klass (I koht), Sten-Erik Tamme 8. klass (4.-6. koht).

Pärast etteütlust toimus traditsiooniliselt ka meelelahutuslik osa: Kuma ristsõnade lahendamine aja peale ning emakeelepäeva viktoriin. Auhinnad panid välja AS KUMA ja Türi Põhikool. Lisaks said kõik osalejad ka õigekirjakonkursi meenena pastaka.

Parimad ristsõnalahendajad (Kumake ja Kooli Ruudud):

1. klass – Christina Rohi (Aravete) ja Maria Murga (Väätsa)
  2. klass – Heidi Krik (Laupa), Emili Heinaste (Väätsa)  ja Hubert Luste (Türi)
  3. klass – Andre Oliver Apsalon (Türi), Marianne Riško (Laupa)
  4. klass – Õnnela Rodendau (Aravete), Loore Luste (Türi), Maivo Sirelbu (Paide)
  5. klass – Rico Rohi (Aravete), Karmen Nugiseks (Laupa)
  6. klass – Mari-Liis Tigavas (Türi), Deisy Nursi (Türi)
  7. klass – Erik Vilbu (Aravete), Daily Raudsepp (Türi)

Nimed on paremusjärjestuses.

KUMA pinali võitis Christina Rohi kui noorim võitja ristsõnade lahendamises.

Meeskondlik ristsõnavõistlus:

1. koht Türi Põhikool: Mia-Maria Männi, Andero Lavrinenko, Saale Liisbet Tõrv, Lisette Taube
  2. koht Väätsa põhikool: Jana Sirli Suur, Iti Kärt Nursi

Ristsõnavõistlusel oli luba kasutada nii teatmeteoseid kui ka nutiseadmest leitavaid sõnastikke, paberkandjal abilised noori ei paelunud.

Aili Avi ja Jüri Kaugerand