18.jaanuaril toimus Paide Lai tn. 33 võimlas noorte automudelistide esivõistluse JUUNIOR LIIGA 2.etapp. Tegemist on raadio teel juhitavate 1/18 mõõtkavas elektrimootoritega mudelautode võidusõiduga off-road tüüpi rajal. Off- road rada tähendab, et rajal on lisaks tasastele lõikudele ka erinevad hüpekad, rambid, kaldseinad.

Paides toimuv Juunior Liiga etapp meelitas kohale uue osalejate rekordi. Võistlemas oli kokku 42 mudelisti üle kogu Eesti. 37 võistlejat olid paremust proovimas Juunior Liiga põhiklassis ja 5 võistlejat lisaklassis mudelitel mõõtkavas 1/14. Võistlejate sõnul on Paides alati oodata uut rada väga huvitavate lahendustega ja just see toob kohale rohkem huvilisi.

Seekord oli Paide Noortekeskuse mudeliringil võimalik kõiki osalisi üllatada kaua oodatud uhiuue, äsja Hollandist saabunud rajakattega. Raja ehitamisel olid abiks kõik mudeliringi poisid ja lisaks ka lapsevanemad. Lisaks eelnevalt tehtud ettevalmistustele nõudis raja ehitus võimlasse koos võistlejatele vajalike töökohtade loomisega ning muu vajalikuga 14 -lt inimeselt 5 tundi tõsist tööd.

Võistluspäeva esimene hea üllatus oli suur osalejate arv. Osalejate poolt tuli palju kiitust ka rajameister Randolf Altíle, kes oli kaks aastat tagasi startinud Juunior Liiga sarja esimene võitja. Hiliseks pealelõunaks oli pärast eelnenud treening- ja kvalifikatsioonisõite selgunud ka finaalgrupid A-F. Esimest korda osales võistlustel kaks verivärsket Paide mudeliringi liiget: Oliver Köhler lõpetas võistluse F- finaali 4. kohaga, Andre Triisa saavutas D- dinaalis 5.koha. B – finaali mahtus juba kaks kogenumat poissi. Teist aastat võistlev Andreas Avloi sõitis välja 4. koha ja auto tehnilise rikke tõttu jäi 6-ndale kohale esimest hooaega võistlev Ken- Kristjan Kelder. A- finaalis startis kolm Paide mudeliringi poissi. Eelmise etapi võitja Roonald Rikberg jäi seekord napilt neljandaks, Kert Rohtjärv võttis südika sõiduga teise koha Esimese koha võitles pika võistluspäeva lõpuks endale välja Lauri Punapart. Seega jäi teist etppi järjest paidekatel vaid pisut puudu kolmikvõidust.

Lisasklassi kiirematel 1/14 mudelitel jäi võit samuti Paidesse. Võidu saavutas nüüd juba põhiliselt 1/8 ja 1/10 klassis Eesti paremikus sõitev Randolf Alt.

Järgmine juunior Liiga etapp on poisse ees ootamas 08. veebruaril Põlgastes ja enda taseme tõstmiseks on vaja läbida mitmed treeningud ning teha põhjalikku tööd, et tagada ka autode tehniline korrasolek.

Tugev mudelistide järelkasv mudeliringi esimesele põlvkonnale ja ka uus rajakate annavad lootust, et kunagi on Paides võimalik korraldada ka 1/10 klassis elektriautode võidusõitu ja näidata ka selles rahvusvahelises võistlusklassis paidekate poolt head taset.

Tarmo Alt
Mudelringi juhendaja