6.-16. aprillini viibisid Paide Hammerbecki Põhikooli rahvatantsijad Laura Pilv, Kenzo Brauer, Ade-Briana Nurk. Timo Źmud, Teele Lotte Trug, Robin Lakiza, Elsa Punapart ja Karl Keio Aare koos juhendajatega Helen Trug ja Kerli Sirila Ameerika Ühendriikides, Maryland’is, Paide sõpruslinnas Westminstris. Tantsijad olid kutsutud esinema Maryland National Guard’i “Unity Day’le”, kus tutvustati erinevate riikide kultuure. Ürituse eesmärgiks oli peamiselt rääkida tolerantsusest erinevate riikide vahel. Samuti keerutasime jalga ka Springtale Preparatoy School’is, esinesime ka kohalikus poiste ja tüdrukute klubis, mida võib võrrelda meie noortekeskusega ning Carroll County lastekooride kontserdil. Terve reisi vältel olid meile suureks abiks Ülemveebel Thomas Beyard ja Mari Taalmann. Saime esinedes palju uusi tutvusi, meil oli võimalus käia kohtades, mida me tihti sotsiaalmeedias näeme. Meile anti võimalus osaleda ka rahvusvahelisel häkkimisvõistlusel MAGIC, kus meie kaks võistkonda saavutasid auväärsed 15. ja 17. koha. Külastasime Camp Fretterd sõjaväeosa, kus arutasime motivatsiooni ja koostöö võimaluste üle. Towson’i Ülikoolis käies, tutvusime mitmete erinevate spordialadega: ristvõimlemine, korvpall, jalgpall jne. Mitmed meie tantsijad arvasid, et see kool on just nende jaoks. Springtale Preparatory School’is, kus toimus meie esimene esinemine, õpiti keeleklassis lausa eesti keelt. Carroll Community College’is kohalikele õpilastele meie kõige tähtsamat folkloorset tantsu “Oiget ja Vasembat”. Vastutasuks saime selgeks Moonwalki. Community Foundation’is käies külastasime ka vähekindlustatud perede lasteaeda, kus samuti tantsisime. Väikeste laste emotsioonid peale esinemist olid meeliülendavad. Mitmel õhtul olime kutsustud kohalike juurde koju õhtusöögile, ühel õhtul lausa väliseestlaste juurde Päkametsa tallu. Andsime intervjuud ka kohalikus WTTR raadios, kus laulsime Ameerika rahvaviisi “Kaugel kaugel, kus on minu kodu…” nii eesti kui ka inglise keeles. Räägin vist kõigi eest, kui ütlen, et saime kõik sellel reisil suurepärase võimaluse arendada nii iseennast ja kindlasti oma keeleoskust. Saime tutvuda paljude tähtsate inimestega, nägime väga palju ilusat loodust ja samuti Washingtoni. Selle reisi jooksul saime ning pidime oma mugavustsoonist välja tulema ja see kõik on andnud meile tulevaseks eluks palju tarkust. Kes teab, ehk leiab nii mõnigi meist ennast paari aasta pärast taas “kõikide võimaluste maalt” Ameerikast.

Oma suurepärase reisi eest täname maailma kõige sõbralikumat inimest, ülemveebel Thomas Beyardi, kes meile selle reisi võimaldas. Veel täname super toredat Mari Taalmani, kes meiega Eesti poolt suhtles ja meie muresid vahendas. Meie võõrustamise ja finantseerimise eest suur tänu Maryland Community Foundationile ja Maryland National Guardile. Aitäh meid vastuvõtnud kogukonnale! Tuhat tänu Paide Hammerbecki Põhikoolile ja direktor Vello Talvistele, meie perekondadele, kes samuti selle reisi võimalikuks tegid. Aitäh meenete eest Paide linnavalitsusele ja Järvamaa Turismiinfokeskusele.

Ade-Briana Nurk
Paide Hammerbecki Põhikooli rahvatantsija ja 7b klassi õpilane