Seoses läheneva kooli sünnipäevanädalaga toimuvad klassides muuseumitunnid, et vaadata tagasi hariduse andmise algusaastatele Paides ja seoses mehega, kellel nimeks Carl Gotthard Hammerbeck (1800 – 1870). Meest, kes puhkab Reopalu kalmistul, tuntakse enim selle järgi, et ta oli eestvedajaks 1835. aastal Paidesse esimese eesti õppekeelega kooli rajamisel.

9.a klassi tunnine jalutuskäik Paide linnas toimus Järvamaa Muuseumi teadusjuhi Ründo Mültsi juhtimisel ja sai alguse E- Piim Spordihalli ees asuva Hammerbecki mälestuskivi juurest, põikas sisse kirikusse ning vanasse Posti tänava koolimajja, kus pakuti rühmatööna nuputamist pilkases pimeduses. Ajaloolase poolt näidatud vanad fotod panid õpilasi nuputama- kus võis küll selline maja, tänav vms Paides 19. sajandil asuda? Kuulda saime lisaks nii mõndagi kesklinnas asuvate majade ajaloost ja tollal Paide Keskväljakul tegutsenud turu kohta. Kas Sina tead, millist kaupa Paide turul 19. sajandil kõige rohkem müüdi?

Aitäh Ründo Mültsile!

Daire Krabi
9.a klassijuhataja

(Õige vastus: enim müüdi turul hobuseid)