9.mail toimus meie koolis piirkondlik Vigurivänt 2019 võistlus. Võistluse korraldas Maanteeamet koostöös Paide Hammerbecki põhikooliga. Kokku toimub maikuu jooksul üle Eesti selliseid võistlusi kuus.

Paides toimuval võistlusel osalesid Paide Hammerbecki põhikool, Vodja kool, Hagudi  Põhikool, Väätsa Põhikool, Retla-Kabala Põhikool ja Roosna-Alliku Põhikool. Igast koolist sai osaleda 1 võistkond, mis koosnes 2 poisist ja 2 tüdrukust vanuses 10-12 eluaastat.

Võistlus koosnes teooriast ja praktilisest sõidust, milles oli nii vigurraja elemente kui ka linnaliikluses vajalikke teadmisi ja oskusi. Punktiarvestust peeti võistkondlikult. Lisaks kohtunikele oli üritusel abiks ka Paide kaks noorsoopolitseinikku.

Meie kooli võistkonda kuulusid Kaspar Nurmsalu (3a klass), Elis Pärn (3a klass), Marii Pajula (3a klass) ja Oskar Lill (3b klass). Nad moodustasid tegusa ja tervikliku võistkonna, mille tulemusel saavutasid üldarvestuses 1. koha. Võitja võistkonna kool sai auhinnaks JALGRATTA, et jalgrattaõpet koolis veel mugavam oleks läbi viia. Suur kiitus ja tänu meie tublidele õpilastele! Nüüd on meil koolis kaks jalgratast, mida koos oma klassijuhatajaga võivad õpilased liiklusõpetuse tundides kasutada.

Iga laps individuaalselt sai oma rattasõiduoskuse proovile panna aeglussõidus. Enamus võistlusel osalenud lapsi seda ka tegi. Tüdrukute arvestuses suutis sõita kõige aeglasemalt meie kooli õpilane Elis Pärn. Palju õnne!

Õpilasi juhendasid ja valmistasid võistlusteks ette liiklusõpetajad Tiia Sagar ja Kairit Wirth.

Kairit Wirth