20.- 24. märtsini toimus meie kooli raamatukogus “Lugemisisu” programmiga liitunud õpilastele teematund “Eesti lastekirjanduse kuldvara tosin küsimust”.

Tunni algul kuulasid õpilased Ilmar Tomuski “Kolmanda A kriminalistid” raamatust juttu “Inkunaabel”. Õpilased said teada, mis tähendab sõna inkunaabel. See on hinnaline vanaaegne raamat.

Seejärel toimus õpilastele raamatute kohta viktoriin. “Eesti lastekirjanduse kuldvara” on raamat, mis tõstab meie lastekirjanduse rikkalikust varamust esile 100 raamatut, milleta enamik eestlasi oma lapsepõlve ette ei kujutaks. Viktoriinis oli neist küsimused 12-ne raamatu kohta. Enamus õpilasi oli nendest raamatutest läbi lugenud 8 raamatut.

Õpilased olid väga tublid ja oskasid suurepäraselt viktoriini küsimustele vastata.

Tiia Paapsi

raamatukoguhoidja