30. jaanuarist kuni 2. veebruarini toimus meie kooli raamatukogus “Lugemisisu” programmiga liitunud õpilastele teematund “Muinasjutt”. Teematunnis said õpilased ülevaate, mis jutt on muinasjutt, mis on muinasjutu tunnused, missugused maagilised arvud on muinasjuttudes, missuguseid väljamõeldud olendeid esineb muinasjuttudes. Rääkisime, et tegelased on vastandlike omadustega, tegelaste olemus ei muutu, kuid nende olukord muutub. Muinasjuttudel on tavaliselt mingi õpetlik sõnum, on alati õnnelik lõpp ning muinasjuttudes võib olla igasuguseid imeliste võimetega esemeid.

Vaatlesime õpilastega erinevaid muinasjuturaamatuid. Rühmatööna valmis lühimuinasjutt. Iga rühm pidi etteantud tekstid ja sõnad lihvima sujuvaks jutuks, kirjutama lühimuinasjutu ning selle esitama teistele. Muinasjutud tulid väga toredad ja vahvad.

Tunni lõpus kujutasime juttu ette erinevate häältega. Jutustaja jutustas lugu ja õpilased tegid loos olevate tegelaste, ilmastikunähtuste, jt. hääli (tuul, vihm, varesed, ratsanik galopeerib hobusel, jne.).

Kõik õpilased olid väga tublid!

Raamatukoguhoidja

Tiia Paapsi