Rakett 69 õpihuvilaagrid – see on praegu tihti kõlav sõnapaar. Paljudes Eestimaa paikades toimuvates laagrites pakutakse lastele võimalust osa saada teadusmaailmast ja ennast proovile panna.

Meie koolis on toimumas laagrid õpetajate Taimi Jürgenstein ja Kairit Wirthi juhtimisel. Kaks põnevat laagripäeva on läbi ja üks veel ees. Laste hinnangul on laagris väga tore olnud ja oodatakse pikisilmi uut laagripäeva.

Igas laagris saab osaleda kuni 16 õpilast, tegevused toimuvad kolmel kuuetunnisel päeval. Laagri ülesehitus on sarnane “Rakett 69” telesaatele. Osalejad jagatakse kolme meeskonda, on siniste, punaste ja roheliste meeskond. Meeskonnad valivad endile kapteni, kelle lisaülesandeks on ka oma meeskonna töö juhendamine. Igal päeval lahendatakse 2 võistlusülesannet. Proovile pannakse oma koolitundidest saadud teadmised, loovus, tehniline taip, käteosavus ja meeskonnatööoskus. Lahendused ei ole lihtsad, tihti peab korduvalt katsetama ja asju ümber tegema. On võistluspinget, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Kuid kõige rohkem on laagripäevades rõõmu ja põnevust nuputamisest ning koostegutsemisest. Iga päev lõpeb duelliga, mis erineb saate duellist. Meie õpihuvilaagrites võistlevad duellis omavahel meeskonnad ning välja ei lange keegi. Kui telesaates ei soovi keegi duelli sattuda, siis laagris on vastupidi – keegi ei taha põnevast ülesandest loobuda. Pingeliste ülesannete vahele mahuvad laagripäeva ka puhkepausid ja lõbusad mängud.

Tartus tegutsev Ahhaa – keskuse meeskond, kes on kogu projekti eestvedaja, väärib kiitust põhjaliku ja sisuka eeltöö eest. Juhendajatele korraldati suvel kahepäevane koolitus. Väljatöötatud ülesanded on põnevad ja arendavad. Laagrid on rikkalikult varustatud õppematerjali ja töövahenditega. Ahhaa – keskus plaanis esialgu laagreid umbes tuhandele õpilasele. Tegelikkuses paisus asi kosmiliselt suureks ning kaasatud on umbes 10 500 õppurit. Tore, et Eestimaal on nii palju teadmishimulisi noori!

Ka meie koolis oli soovijaid rohkem kui kahte laagrisse mahtus. Võimaluse avanedes on plaanis Rakett69 meie koolis uuesti lendama panna, et kõik soovijad saaksid sellele põnevale lennule kaasa tulla.

Kairit Wirth