Oma kooli nädala planeerimine sai alguse juba oktoobris, kui toimus Õpilasesinduse laager. Terve see nädal poleks aga saanud olla nii suurepärane, kui igaüks poleks oma osa teinud. Sellepärast tänab Paide Gümnaasium ja Õpilasesinduse president kõiki, kes oma panuse andsid!
Kooli sünnipäeva nädal toimus 20.11-24.11.2017.

Esmaspäev: „TÄHTIS POLE MITTE VÕIT, VAID OSAVÕTT!“
Hommikul võis kooli näha tulemas erinevaid sportlasi. Kõige tublimaid spordipoisse ja –tüdrukuid võis sünnipäeva nädalaks ennast üles soojendamas näha aulas esimesel vahetunnil, kui toimus hommikuvõimlemine Germo Aabla ja Hans-Artur Ehmani juhatusel. Järgnevatel vahetundidel võis kõikide klasside meeskondi näha aulas teatejooksu stiilis mängimas trips-traps-trulli, mille läbiviijaks oli Kaarel Vene. Sellel päeval toimus ka 10. klassi poolt korraldatud 7.-9. klasside Põhikooli turniir, mille võitjateks osutus 9.b klass ning 2.-3. kohta jäi jagama 7.a ja 7. klass.

Teisipäev: „TARGAKS EI SÜNNITA, TARGAKS ÕPITAKSE!“
Teisipäeval võis koolimajas ringi liikumas näha väga tarku ning nohiklikke õpilasi. Kui esimesel päeval olid võistlused kiiruse peale, siis teisel päeval võistlesid Paide Gümnaasiumi klasside targimad õpilased kooli juhtkonnaga teadmiste peale. „Targem, kui juhtkond“ mängus võistlesid pikkadel vahetundidel omavahel 8.-12. klasside intelligentseimad esindajad direktor Vello Talvistega, 5.-7. klasside targemad õppealajuhataja Kersti Kertsmikuga ja 1. klassi nutikad poisid Dina Ressaariga. Kui esimesel kahel vahetunnil pidid õpilased tunnistama direktori ja õppealajuhataja võitu, siis 1. klassi poisid üllatasid kõiki jäädes viiki Dina Ressaariga. Mängu valmistasid ette ja viisid läbi Ege Paberit, Damaris Ly Tambla ning Heidy Heleen Trug.
Veel oli sellel päeval koolis 8.-9. klasside karjääripäev, kus meid külastasid meie kooli vilistlased. Oma tegemistest olid rääkima tulnud Marelle Lehter, Terje Põder, Kerli Graubner, Rait Leppik, Meelis Muhu, Madis Aesma, Teet Uusküla ja Siim Paapsi, Suur tänu teile selle eest! Märten Viitmaa 8a klassist korraldas 6.klassi õpilastele matkamängu, mille jooksul tehti erinevaid tegevusi Paide linna peal. Päev lõppes algklasside multikategelaste diskoga, mille korraldasid 9.klassi õpilased.

Kolmapäev: „UNI ON PARIM LAHENDUS!“
Kolmapäevaks olid kõik väga väsinud eelnevate päevade pingutustest. Sellepärast võis näha koolimajas just voodist tõusnuid, pooleldi ärkvel, veel pidžaamades ja hommikumantlites inimesi. Paide Gümnaasiumi väsinud õpilased hõivasid täielikult 2. korruse B-koridori. Õnneks oli kõige selle peale mõeldud ning varutud magamiseks rohkelt kott-toole ja madratseid ja tumbasid. Selle eest täname Paide Avatud Noortekeskust. Need õpilased, kes olid üleväsimusest energiast pulbil, said näha 6.-12.klasside ettevalmistatud playboxse suurtel vahetundidel kooli aulas.

Neljapäev: „ILMA SINISTE TEKSADETA EI SAA!“
Õpilasesinduse liikmete jaoks algas päev küünalde süütamisega Hammerbecki kivi juures. Üheskoos meenutati Carl Gotthard Hammerbecki, kes rajas Paidesse esimese eestikeelse kooli ning on osa seega ka Paide Gümnaasiumi kujunemise ajaloost.
Neljapäev oli õpilaste jaoks peaaegu nagu tavaline koolipäev. Kõigil olid jalas sinised teksad ning mõnel ka teksatagi või midagi muud sinist. Koolis toimus kõikide klasside vahel raadioviktoriin, mille valmistas ette Paide Gümnaasiumi kooliraadio meeskond. Viktoriini võitsid 1.-4. klasside arvestuses 4b klass, kes sai auhinnaks Pizzakioski kinkekaardi, kuid 5.-12.klasside arvestuses saavutasid I koha 5A, 10., 11. ja 12.klass. Loosiga võitside endale Pizzakioski kinkekaardi veel 11.klass.
Õpilasesinduse president oli sel päeval kutsunud oma vastuvõtule tublimad 2.-6.kl õpilased, kes erandina siniseid teksasi ei kandnud. Vastuvõtul tunnustasid Õpilasesinduse president Damaris Ly Tambla ja asepresident Kaarel Vene noori õpilasi nende märkimist väärt saavutuste eest. Vastuvõtul sai nautida ka muusikat, mida esitas trio: õp. Anne Toomistu klaveril, Heidy Heleen Trug tšellol ja Damaris Ly Tambla viiulil.
Õhtupoole said tunnustatud 7.-12. klasside aasta tegijad. Nimelt toimus 11. klassi poolt korraldatud Hammerbecki Gala, kuhu oli kokku kutsutud üle 150 õpilase. Igal alal oli palju nominente, kuid laureaatideks said vaid 16.: Heidy Heleen Trug – aasta muusik, Liili Filippov – aasta naistantsija, Geir Samuel Voolaid – aasta meestanstija, Damaris Ly Tambla – aasta käsitööline, Eliise Peržinski – aasta kunstnik, Germo Aabla – aasta kunstnik, Berta Kaleva – aasta sulesepp, Ingre Tammik – aasta naissportlane, Rait Õlge – aasta meessportlane, Kaarel Vene – aasta aktivist, Heli Hiiemäe – aasta Einstein, 12. klass – aasta tiim, Elna Ilus – aasta gümnaasiumi õpetaja, Andres Pleesi – aasta põhikooli õpetaja, Anneli Ninep – aasta algklasside õpetaja, Helen Trug – aasta koolitöötaja.
Punaste vaipade eest soovime tänada Paide Ühisgümnaasiumi ja poodiumite eest Paide kultuurikeskusest!

Reede: „PAIDE GÜMNAASIUM 108“
Tõeliseks pidupäevaks selles sünnipäevanädalas oli reede. Päev algas Posti tänav 12. oleva vana punase koolimaja juurest, kus on Paide Gümnaasiumi minevik ning ehk ka tulevik. Terve Paide Gümnaasium asus selle maja juurest koos 548 lilla õhupalliga rongkäigule läbi linna oma praeguse koolimaja juurde. Rongkäigu tegid rõõmsaks meie oma kooli trummipoisid Gervin Ansi ja Sander Lakiza. Suur tänu ka Paide politseinikele, kes meie õpilasi rõõmuga turvasid! Trummide eest aitäh Paide Muusikakoolile! Rongkäik lõppes staadionil, kus üheskoos moodustati Paide Gümnaasiumi logo.
Esimese üllatusena said kõik klassid üheskoos süüa kringlit. Põhikooli õpilased said trimestri lõpu puhul ka klassijuhataja tunnis kätte oma tunnistused. Hiljem kogunes terve kool kokku sünnipäeva aktuse jaoks, kus peeti kõnesid ning jagati tänukirju. Samuti andis Paide Gümnaasiumi Seltsi esimees hr Andres Jalak välja eduka gümnasisti stipendiumi Heli Hiiemäele ja Germo Aablale. Direktor oli kooli aktusele kutsunud õpilasi tervitama ka uue riigigümnaasiumi direktori hr Urmo Reitavi. Teise ja veel suurema üllatusena oli kooli sünnipäeva puhul aktusele esinema kutsutud Eeva ja Villu Talsi, kes esitasid mitu laulu ning ka instrumentaalpalasid. Aktusele, kui ka kooli sünnipäevale panid ilusa punkti laul „Kauges külas“, mida ühiselt koos lauldi ning ühispilt artistidega.

Suur tänu veelkord kõigile õpilasesinduse liikmetele ja kõigile teistele Paide Gümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele, kes kooli sünnipäeva nädala õnnestumisse oma õla alla panid! TEID OLI PALJU!
Aitäh fotograaf Germo Aablale, kes kogu nädalat jäädvustas ja kelle kauneid pilte te näha saate! #paidegümnaasium #omakoolinädal #pgsünnipäev #pg108 #õnnelikudnoored

Damaris Ly Tambla
Paide Gümnaasiumi õpilasesinduse president
Helen Trug
Paide Gümnaasiumi huvijuht