Head paidelased

Usun, et teie hulgas on kindlasti mitmeid tuhandeid, kes juuresoleval pildil oleva kena daami ära tunnevad – Maie Kaasik, Paide Hammerbecki Põhikooli administraator. Põhjus, miks me täna temast räägime, on see, et alates 10. jaanuarist ei kohta me teda enam koolimajas meid hommikuti tervitamas, vaid ta otsustas jääda pensionile. Eriline ei ole siinjuures mitte tema pensionile jäämine, vaid sellele eelnenud väga-väga pikaajaline töötamine meie kollektiivis.

Maie Kaasik alustas meie koolimajas töötamist 01. septembril 1971 ja ta on katkematult üle 49 aasta siin erinevates ametites olnud. Esimesed 30 aastat olid tema tööd seotud kooli internaadiga: ta alustas kokana ja lõpuks edutati internaadi majandusjuhiks. Viimased ligi 20 aastat oli ta koolis administraator.

Administraatorina töötades oli ta alati meie kõigi jaoks olemas, ta oli nagu meie kooli süda:  ta oskas alati aidata, kui mõni õpilane või õpetaja kedagi koolimajas taga otsis, kui kellelgi oli kott kadunud, või ei teatud, kuhu klassi peab tundi minema. Tema terav silm on aidanud ära hoida nii mõnegi pahanduse ja usinad käed plaasterdanud mitmeid käsi ja jalgu. Hommikul koolimajja tulles kuulis alati õpilaste rõõmsameelseid tervitusi Maiele. Sageli oli tal taskus lastele ka kommi.

Maie ei pidanud paljuks teha rohkem kui tema töökohustused ette nägid. Ta oli esinduslik, abivalmis, kohusetundlik, täpne ja korrektne. Meie kooli legendaarne visiitkaart, keda jääme kindlasti igatsema.

Tubli töö eest on teda ka paljudel kordadel tunnustatud erinevate au- ja tänukirjadega, sealhulgas ka Haridus- ja teadusministeeriumi tänukirjaga. Neljal korral on õpilased valinud ta aasta koolitöötajaks, viimati eelmise aasta novembris toimunud Hammerbecki Galal.

Koolipere ja kindlasti ka meie vilistlased tänavad Maie Kaasikut toredate tööaastate eest meie keskel. Soovime talle head tervist ja sisukat pensionipõlve.

Vello Talviste
direktor