Ettevõtlusnädala raames käisime 6. novembril tutvumas Eesti Lennuakadeemia ja Tartu Lennujuhtimistorniga ning uisutamas Lõunakeskuses Astri Arenal. Kõigepealt saime ülevaate Lennuakadeemias õpetatavatest erialadest, seejärel suundusime kolmes grupis järgmistesse töötubadesse: lennukisimulaator, kopterisimulaator ja sidelabor. Seejärel läksime naaberasutusse- Lennujuhtimistorni, kus läbisime turvakontrolli, näidates ette isikut tõendavad dokumendid ja leppisime sellega, et pildistada ei lubatud. Nägime millistes tingimustes töötavad lennujuhid ja kuulsime vastuseid oma erinevatele küsimustele. Lisaks külastasime droonilaborit. Peale väikest söögipausi algas uisutamine, mis pakkus palju erinevaid emotsioone.

Ettevõtmisi aitas kokku leppida ja läbi viia vilistlane Martin Tärn, kes on lõpetanud endise Paide Gümnaasiumi reaalklassi ning töötab tornis lennujuhina, kuid on pikki aastaid õpetanud tudengeid ka Lennuakadeemias. Samas oleme tänulikud kogu vastuvõtutiimile, mis koosnes 10 inimesest.

Loodame, et nii mõnigi õpilane nakatus lennunduspisikuga, sest koolist saadav unikaalne haridus tagab kõrge lennu kogu eluks!

Daire Krabi

9.a klassijuhataja,