12. veebruaril toimus meie kooli 9. klasside õpilastele õppepäev Tallinnas teemal “Riik, võim ja poliitilised institutsioonid”. Päev algas kell kaheksa, kui kõik unised üheksandikud istusid bussi ja võtsid suuna Tallinna poole. Kui jõudsime pealinna, oli meie esimeseks peatuskohaks Riigimetsa Majandamise Keskus. Seal võttis meid vastu Ida-Harju endine metsaülem, kes tutvustas meile kõike, mida metsa hooldamise ja metsa eluringi kohta teadma peaksime. Järgmisena toimus ringkäik Toompea lossis, mis asub Riigikogu käsutuses. Sinna jõudes läbisime turvakontrolli ning   saime Riigikogu rõdul mõnda aega jälgida Riigikogu infotundi, kus Riigikogu liikmed küsisid küsimusi ministritelt. Seekord vastas peamiselt peaministrit asendav Mart Helme. Jaan Tõnissoni nimelises saalis saime teada lähemalt Riigikogu töö kohta. Lisaks rääkis meile Riigikogu liige Lauri Läänemets riigikogulase tööülesannetest ja saime küsida küsimusi. Seejärel toimus viktoriin, mille küsimused olid seotud Eesti Vabariigi valitsemisega. Kuna nüüd olid paljudel kõhud juba päris tühjad, siis käisime söömas Kuku klubi kohvikus. Viimasena külastasime Eesti Panga Muuseumi. Seal saime uurida erinevaid münte, paberrahasid, aumärke, lugeda Eesti raha mineviku kohta, vaadata erinevaid vahakujusid kuulsatest eestlastest ning saime mängida ka erinevaid raha-teemalisi mänge. Tagasiteel bussis tegime väikse uinaku ja peagi olimegi Paides tagasi.

Lisette Haug
9.a klassi õpilane