Reedel, 9.oktoobril toimus meie koolis 8.-9. klasside vaimse tervise päev. Iga aasta 10. oktoobril tähistatakse ülemaailmset vaimse tervise päeva. Sellel aastal otsustasime ka oma koolis seda päeva tähistada. Vaimse tervise päeva eesmärk oli 8. ja 9. klasside õpilaste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Õpilaste teadlikkuse tõusuga kaasnevad paremad oskused, et vältida vaimse tervise probleemide teket ja saadakse  probleemidega paremini hakkama.

Õpetaja Tiina Pihl rääkis 9. klasside õpilastele sellest, millised võivad olla vaimse tervise probleemid ja kuidas me saame neid vältida. Rääkisime ka sellest, miks vaimse tervise probleemidega inimesi häbimärgistatakse ja mida me ise saame teha selleks, et selline häbimärgistamine väheneks. Õpilased tegid tunnis ka juba tuttavaid vaikuseminutite harjutusi, mis on ka väga hea vahend meelerahu saavutamiseks.

Psühholoog Triinu juhendamisel valmistasid 8. klasside õpilased plakatid, mis annavad kaasõpilastele soovitusi, mida teha, et vaimne tervis püsiks hea ja meeleolu positiivne. Plakatite tegemise käigus õpiti nii mõndagi uut.

Soovime väga tänada Tiinat ja Triinut, kes aitasid selle päeva edukalt läbi viia.

Eviita Õisma
Õpilasesinduse president