26.-30.septembril toimus meie koolis spordi- ja teadusnädal. Nädala eesmärk oli:

  1. Liikumisaktiivsuse tõstmine.
  2. Teadlikkuse tõstmine liikumise vajadusest ja seostest õpitulemuste omandamise ja liikumise vahel.
  3. Läbi kogemuse luua seosed teooria ja praktika vahel.
  4. Õppida läbi kogemuse jagamise.

Terve nädala jooksul toimusid kehalise kasvatuse tunnid läbi teadusprisma, mõõdeti hüppeketti, tehti täpsusjooksu, tunnetati tempot ja tajuti aega.

Alustasime ka mängu- ja tantsuvahetundidega! Oli tore, et ilm meid soosis ja saime mängida õues.

Meie kooli õpilased osalesid Tartu Ülikooli Teaduskooli koolitusel, kus osalesid Järvamaa koolide valitud õpilased. Enim meeldisid osalejatele ülesanded täringutega.

2.-3.klassi õpilased sportisid ja tegid teadust klassiõpetajate ja kehalise kasvatuse õpetajate kindla käe all juhitud töötubades. Planeeriti linna, ehitati torne, hüpati keksu jne.

Oma loovtöö raames viis 8.klassi õpilane Jasper Alla 4.klassidele läbi keemiakatseid. Eriti suurt elevust tekitas õpilaste seas laavalampide valmistamine ja piimale toiduvärvide ja Fairy abil mustrite joonistamine. Tagasiside lehtedelt selgus, et kõigile väga meeldib katseid teha.

5.klassi õpilased käisid tutvumas Paide reoveepuhastusjaamaga. Nemad said teada, kuidas ja kuhu must vesi liigub ja mis sellest edasi saab.

Maarika Männil, Keskkonnameti keskkonnahariduse spetsialist tutvustas 6.klassi õpilastele, kuidas tekib ja areneb muld. Tore õppepäev toimus õues ja õpilased said ise töötoas kaasa lüüa. Ilm oli küll sombune, kuid kõik pidasid vapralt vastu.

Meie kooli hoolekogu esimees Asko Osula tutvustas 7.klassi õpilastele metsloomi ja kuidas üldse metsas hakkama saada. Õpilased olid vaimustuses kaasa toodud looma topistest. Tagasisidena iseloomustasid õpilased vestlusringi järgmiselt: lahe, vahva, vaimustav, põnev, lummav, muljetavaldav jne

Õpetaja Lorina vaatas 8.klassi õpilastega Pärtel-Peeter Pere videoloengut “Miks on autostumine halb ja kuidas aitab jalgaratas?” Peale loengut toimunud aruteluringides jõuti järeldusele, et taaskasutus on Paides hästi korraldatud. Mõlema põhikooli juures on hommikuti liiga intensiivne autoliiklus. Ettepanek on korraldada liiklus nii, et koolimajade juures oleks vähemalt 800m ulatuses autovabadus. Paides on ebamugav sõita kergliikuritega – autoteel on ohtlik, kõnniteed on jalakäijatele. Ettepanek on vähendada autoliiklust näiteks kesklinnas ja teha rohkem jalgarattateid.

9.klassidele käis rääkimas Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor Irja Lutsar teemal “Kuidas tekivad uued haigused?” Loeng oli põnev ja õpilased said teada palju uusi fakte. Näiteks: viirused olid Maal enne meid, seega peame meie nendega kohanema, mitte vastupidi.

Nädala lõpuks tuli meile külla projekti “AHHA, teadus ratastel!” raames teadusteater! Kogu koolipere nautis spordihonnes erinevaid eriefekte, tossu ja pauku.

Suur tänu kõigile korraldajatele, külalistele ja koostööpartneritele!

Aitäh teile õpetajad, selle vahva nädala organiseerimise ja läbi viimise eest!