1. aprilli varahommikul kogunes PAMT`i parklasse reisiseltskond, et alustada autodes sõitu Tallinnasse ja sealt edasi lennukiga Berliini. Lennujaamas ootas meid väga sõbralik reisijuht Anastassia Shois.

Väga mitmete õpilaste jaoks oli tegemist elu esimese turvakontrolli ja lennureisiga. Reis Tallinnast Berliini kestis natuke üle 2 tunni. Pärast maandumist liikusime jalgsi teise terminaali ja rongiga Berliini kesklinna, kus asus meie hotell Berlin. Pärast oma asjade ärapanekut ootas meid Berliini loomaaed. Enne õhtusööki käisime korraks läbi hotellist ning siis nautisime õhtuses Berliinis vaatamisväärsusi ja õhtusööki.

Teine reisipäev algas Riigipäevahoone külastusega, läbisime jälle väga range turvakontrolli. Külastasime katusel olevat terrassi, kus on muljetavaldav eriline klaaskuppel. Jalutasime Brandenburgi värava juures ning Pariisi väljakul. Külastasime Muuseumisaart (seal on kokku 5 muuseumi), tutvusime vana Mitte linnaosaga ja jalutasime mööda Unter der Lindenit. Edasi jõudis kätte väga oodatud vaba aeg – külastati kaubandust, osteti suveniire, külastati muuseume.

Kolmanda reisipäeva hommikul külastasime Spioonimuuseumi. Seal oli võimalik katsetada valedetektorit, saada spiooninumber, tutvuda spioonide erinevate töövahenditega. Enne lennujaama minekut sai nautida veel vaba aega.

Hommikusöögid olid väga rikkaliku toiduvalikuga, linnas liikusime ühistranspordiga ja „kondimootoriga“ (kõikidel reisipäevadel loeti kokku umbes 20000 sammu).

Minu suurim tänu kuulub Karola emale, kes oli reisi organiseerimisest alates minu suurim abi ja toetaja. Aitäh, Laura ema ja õpetaja Siiri, et osalesite reisil! Tänan Rasmuse, Birgiti ja Birgitta isasid, kes toimetasid meid turvaliselt Tallinna ja tagasi. Väga tublid olid kõik reisil osalenud õpilased ja selle seltskonnaga läheks kasvõi homme uuesti ükskõik kuhu. Olen alati arvanud, et meie kooli õpilased on parimad ja nad tõestasid seda jälle.

Tänu kuulub ka reisifirmale Nordland Travel väga hästi organiseeritud reisi eest.

Teate koostas Silva Jürisoo