21.veebruaril toimus selle õppeaasta viies teema- ja aruteluõhtu lastevanematele.

Arutelu teemaks oli tähelepanu ja keskendumine. Fookuses oli järgmistele küsimustele vastamine: Mis mõjutab tähelepanu ja keskendumise arengut? Miks on tähelepanu ja keskendumine oluline? Mis põhjustel tekivad tähelepanu- ja keskendumisraskused? Kuidas toetada last tähelepanu- ja keskendumisraskuste korral?

Lapsevanemad said osa tähelepanu testist, mille raames sai praktiliselt tunda ja kogeda, kuivõrd valikuline on meie tähelepanu ja kui väike on meie tähelepanu maht. See aitas mõista, kui keeruline on saada laps keskenduma just selle objektile, ülesandele või asjale, mida meie soovime, kui samal ajal haarab tema tähelepanu hoopis midagi muud – kas keskkonnas olev asi või sisemaailmas toimuv.

Järgmine teema- ja aruteluõhtu toimub 20.märtsil algusega kell 18.00 koolimajas.

Teate koostaja:

Marie Runnel