10. veebruaril toimus Paide Hammerbecki põhikoolis piirkondlik füüsikaolümpiaad, millest võttis osa 18 õpilast põhikoolidest ja 16 õpilast gümnaasiumidest.

Tänaseks päevaks on teaduskool üle vaadanud  piirkonnakomisjoni poolt parandatud  tööd ja saadetud protokollid ning kinnitanud lõpptulemused.

Olümpiaadil lahendavad täpselt ühesuguseid ülesandeid kõik põhikooli õpilased. Olümpiaad on raske ka sellepärast, et õpilastele pole teada ühtegi teemavaldkonda, millele keskenduda, teada on ainult ülesannete arv. Igal aastal on ülesandeid, mis eeldavad rohkem kui koolifüüsika tundmist.

Sellel aastal saavutas parima tulemuse Karl Erik Kirss, kes osutus parimaks ainetundjaks nii 8. klassi arvestuses kui ka põhikooli õpilaste arvestuses. Sellest tulenevalt tagas Karl Erik võimaluse osaleda vabariiklikul olümpiaadil, mis toimub 01. – 02.aprillil Tartus. 8. klasside esiviisikusse mahtusid Merilin Viiklaid ja Jasper Alla, 9. klasside esiviisikusse aga Erjo Meitus ja Oskar Põldvee. Kiitust väärivad ka kõik ülejäänud meie kooli õpilased, kes julgesid end proovile panna: Mart Kõnno, Joosep Perm, Robin Raudsepp, Romet Roosileht, Kristjan – Erik Selter, Lisete Suvi ja Oliver Peetsalu.

Silva Jürisoo