Kooliaasta on kohe varsti lõppemas ja suvel veedavad võimalusel kõik inimesed aega ka veekogude ääres. Et olla kõikideks olukordadeks valmis, käis 1a klassi õpilasi veeohutuse alaselt koolitamas Paide ja Türi komandopealik Ilmar Koppel. Alguses korrati üle, millised tegevused veekogu ääres on lubatud ja millised mitte. Arutleti läbi, kuidas ohutult mängida ja milliseid vahendeid selleks kasutada. Õpilased õppisid selgeks, kuidas kasutada infotahvleid, mis on ujumiseks sobivate veekogude ääres. Iga inimene peaks teadma, et infotahvli ülemises vasakus servas olev number on igal tahvlil ainulaadne. Kui peaks tekkima vajadus kutsuda abi 112 telefonilt ja oma kohta ei oska täpselt öelda, siis selle numbri järgi teavad päästetöötajad kohe, kus te viibite. Tunni teises pooles said õpilased proovida päästeveste, visata päästerõngast ja päästeliini.
Kuna ilm oli ilus ja saime kõiki neid tarkusi õppida õues, siis kutsusime enda juurde ka 1b klassi õpilased. 1a ja 1b klass on ohutuks suveks valmis!
Kairit Wirth