Vastlapäeva ei pea alati tähistama traditsiooniliselt liu laskmisega, vaid võib ette võtta ka näiteks matka lumises metsas.

7.A klassi õpilased koos õpetajatega otsustasid Vastlapäeva tähistada hilisõhtuse matkaga, mis viis neid Paide tehisjärve tagusesse mõnusalt lumisesse metsa. Rada oli küllaltki raske, kuna kohati oli lumi päris sügav ning pimedus andis raskust veel juurdegi, kuid ühtlasi ka põnevust ja natukene ka närvikõdi.

Rajal oli kontrollpunkt, kus lahendati ülesandeid, mis seostusid koolis õpituga. Ühes ülesandes oli vaja kokku viia loom ning tema jäljed, ühtlasi tuli ära arvata kolm looma, kelle jälgi me lumel ei näe. Teises ülesandes pidi iga lind leidma omale sobiva pesakasti. Nuputamist vajas rohkem lindude ülesanne, kuid loomad leidsid omale jäljed üsna kenasti.

Teel olles oli lõbu ja lusti laialt, kus hüpati mõnusasse pehmesse lumme, püüti üksteist võita kiirkõndi tehes ning kogu klass tegi üheskoos lumeingleid.

Matk lõppes tehisjärve ääres lõkkeplatsil, kus ootas lõke, grillvorstid, vastlakuklid ning soe tee, hubasust lisasid Rootsi küünlad, mis olid asetatud ringiratast lõkkeplatsile.

Kukli, tee ja grillvorsti süües oli ka veel arutelu matka kordaminekust ja kitsaskohtadest ning edasiste plaanide arutelu.

Matka lõpus oli toreda vastuvõtu korraldanud perekekond Ehasalu. Suur, suur tänu selle eest!

Veel soovin tänada meie kooli vahvaid õpetajaid, Kaire Õlget, kes matka korraldas ja Kristi Pärti ja Merit Puna, kes alati sära silmis kaasa tulevad!

Aitäh ka kõige lahedamaks 7a klassile, kes rõõmsalt metsa tulid!

Varsti jälle!

Helen Trug