08.-10.05 käisid üheksandikud lõpureisil Rootsi, et tähistada oma koolitee lõppu. See oli suurepärane võimalus veeta viimased hetked koos klassiga, lõõgastuda ja näha Rootsis uusi põnevaid paiku. Paidest läksid õpilased bussiga sadamasse, kus ootas neid suur ning uhke kruiisilaev. Laeval oli mitmekesine valik meelelahutusprogramme, söögikohti, ostupoode ning puhkamispaiku. Terve ekskursiooni õpilaste hinnatuim koht oli buffee, kus pakuti ainult head ja paremat. Laeval oli samuti imeilus vaade merele, mida kõik reisijad nautisid. Päikeseloojangud, merekaldad ja lõputu sinine vesi loovad unustamatuid hetki. Rootsi kruiisi üks tähtsamaid osasid on õhtused programmid suurel laval. Seal esinesid võrratud tantsijad ja lauljad, keda oli huvitav vaadata. Kui lavale ilmus bänd, läksid ka Paide Hammerbecki Põhikooli õpilased ning õpetajad jalga keerutama. Tantsiti õhtutundideni välja, kuni lõpuks oli aeg voodisse teki alla pugeda. Järgmine päev algas kuue äratuskella peale tõusmisega, sest keegi ei soovinud lahkuda mõnusast soojast voodist. Jõudes Rootsi, ootas seal giid Malle, kes viis läbi bussiekskursiooni. Tema teadmised Rootsist laiendasid õpilaste silmaringi ning aitasid rohkem aru saada sealsest elust. Kui ekskursioon läbi sai, oli reisijatel hea võimalus ise avastada Rootsit ja käia seal tänavaid mööda ringi. Õpilased olid eriti võlutud selle riigi puhtusest, spordihuvist ning arhitektuurist. Laeva peale tagasi minnes olid reisijad veidi pettunud, sest kruiis oli kohe-kohe läbi saamas. Õhtul tantsiti veel viimased tantsud laval, osteti koju maiuspalasid ning suveniire ja veedeti kaaslastega aega. Rootsi kruiis oli meeldejääv ning elamusrohke viis tähistada koolitee lõppu koos kallite klassikaaslastega. Sai avastatud Eesti naaberriigi vaatamisväärsused ja näha sealset elu. Reisi tegi meeldejäävaks ühine ajaveetmine õpilaste ja õpetajatega.

Aitäh!

Meribel Lehemets