Jaanuarikuus alustasid Paide Hammerbecki ettevõtlikud 5.-8. klasside õpilased lindude pesakastide valmistamisega. Kõigepealt uuriti millised linnuliigid kodu otsivad ning kui suurt kodu vajavad. Viies erinevas suuruses lindude kodud valmisid grupitööna taaskasutatud materjalidest. Kuna esimesed rändurid on soojamaa retkelt tagasi koduotsingul, alustati pesakastide paigaldamisega selle nädala alguses. Sobivad krundid leiti koostöös E-Piima haldusjuhiga Ülejõe staadioni kõrval olevale discolfi väljakule. Lõiminguna läbiviidud õpperetkel said õppijad omandada oskusi kompassitundmises, ilmakaarte leidmisel ja erinevate pesapuude tundmisel. Lindudele pesakastide paigaldamine hoiab elurikkust ja arendab õpilaste loodushuvi.

Aitäh teile õpilased omanäoliste ja meisterlike pesakastide eest!

Suur, suur aitäh Kristile ja Askole ettevõtlike noorte juhendamises ja arendamises!

Teate koostas:
Telle Talve