23. märtsil toimus Rahatarkuse veebikonverents teemal „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?“. Meie koolist osalesid üritusel 7.a klassi õpilased.

Konverentsi avas Euroopa Komisjoni volinik Kadri Simson, kes rõhutas õppimisvõimaluste olemasolu ja avaldas rõõmu, et noored räägivad rahast palju ja meelsasti ning soovitas varakult investeerimistega alustamist. Edukas investor Marko Oolo rääkis, et tema alustas investeerimisega 23-aastasena, ent kui oleks alustanud 15-aastasena, oleks kogunenud rohkem nii tulu kui kogemusi. Hobide kõrval soovitas ta hankida rahatarkuse ja investeerimisega seotud teadmisi ning juba kooli ajal panna alus oma rahalisele heaolule. Noorte paneelis osalenud õpilasfirmade vedajate meelest annab õpilasfirma loomine erinevaid väärtuslikke kogemusi. Mullu kõige edukama õpilasfirma Drycycle’i tegevjuht Rasmus Riim rääkis, et firma loomisel, aga ka lõpetamisel oli oluline missioonitunne ning maksudega arvestamine. Kermo Nurmeoja õpilasfirmast Rahatähed, mis toodab rahateemalisi vestluskaarte noortele, rõhutas, et tema peamine rahatarkuse nipp on olla teadmistele avatud. Näiteks muutis ta enda kogu Instagrami sisu harivaks. Elisabet Jääger õpilasfirmast Mani, mis tootis kaarditaskuid, rääkis, et paigas peab olem visioon, miks õpilasfirma luuakse ning hästi oluline on julgus katsetada ja proovida, isegi kui läbi kukud. Kõlama jäi noortepaneeli juttudest, kui oluline on hea suhtlus- ja läbirääkimisoskus. Räppar Reket kõneles, et on pigem kokkuhoidlik ja emotsioonioste ei tee. Ka investeerides püüab ta vältida emotsionaalseid otsuseid ja on valmis kaotusteks. Rahalise heaolu paneelis arutati selle üle, milline peaks olema inimeste suhtumine rahasse ja tarbimisse. Sõna said koolitaja ja inspiratsioonikõneleja Peep Vain,  Rahatarkuse käitumusliku vaate uurija Leonore Riitsalu, psühholoog Elina Kivinukk ja kohtutäitur Risto Sepp. Kõlama jäi soovitus, et on vaja hinnata enne millegi ostmist, kas meil on soovitud asja tegelikult ka vaja. Tuleks endalt küsida, kas tegu on vajadusega või tahad lihtsalt oma staatust mingi uue vidinaga upitada.

Konverentsi lõpus toimus osalejatele ka Rahatarkuse viktoriin ja konverentsi ajal said osalejad täita  töölehte, mis seotud konverentsiteemadega. Kui uudise lugejal tekkis huvi toimunud veebikonverentsi teemade vastu, siis link järgivaatamiseks:

Tänan osalejaid 7.a klassist!

Daire Krabi,

7.a matemaatikaõpetaja