15.märtsil tähistasime rahvusvahelist koolimuusika päeva koolikontserdiga. Kutsusime Eesti Kontserdi kaudu külla Miksteatri muusikalise lavastuse „Tiivakandjad“. Näidendi pani kirja Lauri Räpp, lavastas Kristo Toots (Miksteater), kunstnik on Maarja Meeru (Vanemuine), muusikalise kujunduse tegid Kristi Kool ja Merike Paberits. Esitajad Kaia Skoblov, Kristi Kool ja Kristo Toots.

Lavastus „Tiivakandjad“ rääkis internetimaailmas peituvatest ohtudest. Kui lihtne on virtuaalmaailmast sõltuvusse jääda, mil moel see inimesi muudab ja millised on valvsuse kaotamise tagajärjed? Näidendi läbivaks sõnumiks on päris inimeste, ehedate emotsioonide ja reaalsete sündmustega elatud elu olulisus, sest just see annab inimesele ja ta unistustele tiivad. Lavastuse põhielement on muusika: vokaali ja erinevate pillidega loodud helid. Kasutati tuntud muusikainstrumente (Teppo-tüüpi lõõtspill, väikekannel, akordkannel, okariin, flööt, pikkvile, löökpillid).

Etenduse toimus kõikidele vanuseastmetele.

Malle Anton