Koolimaja teisel korrusel ühe klassi akna taga on taas avatud väikelindude talvine restoran.  Ajal, mil loodus puhkab, on väikestel paigalindudel raske aeg. Ilmad on külmad ja toitu on vähe. Üksteist peab ju hoidma, seepärast seisabki juba teist talve 2b klassi akna taga väike lindude toidumajake. Toreda majakese meisterdas eelmisel aastal üks vahva isa. Lapsed soovivad linnukesi aidata ja talvel nendele toitu pakkuda. Menüüs on rasvapallikesed ja erinevat sorti seemneid. Toiduvaru toovad kõik õpilased ja õpetaja ka. Majakesse pannakse toidulisa 2-3 korda nädalas. Koos õpetajaga puhastatakse ja kuivatatakse toiduplats ning valatakse sinna värske toit.

Välirestoran on linnukeste hulgas väga populaarne. Praegu on klientideks peamiselt rasvatihased, aga oodata on teisigi kliente.

Tore on läbi aknaklaasi väikeste linnukeste askeldamist jälgida, ainult hästi tasa peab olema.

Toidulaud on avatud kevadeni.

2b klassi
klassijuhataja S. Sitska