Traditsiooniline üritus- juba 17 aastat- toob endiselt kokku klasside nupukamaid-teadjamaid. Oma vahel võtsid mõõtu 5.-7.klasside viisikud ning 8.-9.klasside võistkonnad.

5.-7.klassid

Põnevust jätkus 6.küsimuste vooruni. Siis selgus hetke paremusjärjestus. I kohale tuli 6.A tiim: Liis Margaret Tamme, Erjo Meitus, Steven Isak Tambla, Greete-Getriin Osolin, Rico Sagor. II koht 6.B viisik. III koha saavutasid 5.B taibud.

Üks näite-küsimus: Nimeta 5 riiki, kus asuvad Paide sõpruslinnad.

8.-9.klassid

Siin jätkus pinget 4.vooruni. Siis üks võistkond läks. I koha sai 9.A: Sten-Erik Tamme, Raul Ruugla, Lisette Haug, Ferkle Kalaus, Maivo Sirelbu. II koha võitles välja 9.B. Kahe punktiga kaotas neile 8.B.

Üks näite-küsimus: Volvo omanikud on Volvo-mehed, BMW omanikud BMW-mehed, aga Audi-meesteks ei kutsuta mitte ainult autoomanikke, vaid veel üht tüüpi mehi. See nimetus neile tekkis Saksamaa ekskantsleri Gerhard Schröderi järgi. Paraku nüüd teda nii nimetada ei saa. Mis on nende nn Audi-meeste tunnuseks?  

(Vastused küsimustele: /USA, Rootsi, Soome, Taani, Leedu, Läti, Saksa, Tšehhi, Ukraina/ning NELI korda abielus). Küsiti vanematelt klassidelt ka Paide sõpruslinnu … Sina tead? Westminster /USA/, Håbo /Rootsi/, Hamina /Soome/, Fredensborg /Taani/, Mazeikiai /Leedu/, Saldus /Läti/, Annaberg-Buchholz /Saksa/, Havirov /Tšehhi/, Perejaslav-Hmelnitski /Ukraina/, Jämijärvi /Soome/

Jaanus Moppel