Koolivaheaja eel, 17.aprillil toimus Paide Hammerbecki Põhikoolis igakuine lastevanemate teema- ja aruteluõhtu. Sel korral oli meil külalisesineja Targalt internetis projekti raames ja teemaks oli nutiseadmete kasutus ja internetiturvalisus. Esinejaks oli Harkujärve Põhikooli õpetaja ja haridustehnoloog ning Targalt internetis projekti koolitaja Heily Epro-Volmer.

Meie kohtumine oli igati meeleolukas ja väga hariv.

Vanemaid said

• hinnata enda nutiseadme kasutamise harjumusi
  • tõsta oma teadlikkust erinevatest sotsiaalmeediarakendustest ja noorte poolt enim kasutatavatest internetikeskkondadest
  • teadlikuks asjaolust, et täpselt samamoodi nagu vanem teab lapse sõpru, kellega ta igapäevaselt koolis ja väljapool kooli suhtleb, peaks ta olema teadlik ka lapse internetisõpradest – kes on need isikud, kellega laps ekraani vahendusel suhtleb. Laps peaks kasvama teadlikkuse ja harjumusega, et vanem võib uurida, vaadata ja ka suhelda nende inimestega, kellega laps ekraanivahendusel suhtleb.
  • teada, et see peaks olema täiesti tavapärane olukord, kui vanem küsib lapse/noore telefoni ja uurib ning tutvub keskkondadega, mida ta seal kasutab.

Muidugi rääkisime ka sellest, kas ja mida postitada, milline on viisakas veebisuhtlus ja mida ette võtta sellise tegelasega nagu AI.

Lisaks said lapsevanemad omavahel ja koolitajaga vahetada kogemuslugusi ja elulisi näiteid ning küsida küsimusi turvalise internetikasutuse teemadel.

Rohkelt lisainfo ja abimaterjale nii lastele, noortele kui vanematele ja õpetajatele leiab lehelt https://www.targaltinternetis.ee/

Aitäh koolitajale ja osalejatele!

Marie Runnel

Paide Hammerbecki Põhikooli koolipsühholoog