Paide Hammerbecki Põhikooli raamatukogu liitus lugemisprogrammiga “Lugemisisu”. Programm kestab raamatukogudes 3. oktoobrist 2022 kuni 31. maini 2023.  Programmis osalemine on õpilastele vabatahtlik. Meie koolis liitus lugemisprogrammiga 40 õpilast.

Lugemisprogrammi eesmärgiks on innustada 5.- 10. aastaseid lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Lapsed saavad raamatukogust valida endale lugemiseks meelepäraseid raamatuid. Läbiloetud teosed pannakse lugemispassi kirja ja täidetakse nende kohta loomingulised ülesanded. Õppeaasta lõpus premeeritakse kõiki lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Lisaks toimuvad lugemisprogrammis osalevatele õpilastele raamatukogus teematunnid, mis on kord kuus.

Lugemisprogramm tutvustab uuemat lastekirjandust, annab lastele uusi teadmisi ja elamusi, rikastab fantaasiat ja avardab laste silmaringi. Programm toetab üleriigilist õppekava, arendades laste keele- ja kirjanduspädevust.

„Lugemisisu“ programmi koostab Eesti Lastekirjanduse Keskus, ettevõtmist toetab Kultuuriministeerium.

Tiia Paapsi

raamatukoguhoidja